O nás

architektonické studio

SMASH architekti – naše práce

Jsme architekti a projektanti, kteří s Vámi rádi projdou celou cestu od prvotní myšlenky až po realizaci Vaší nové stavby, rekonstrukce, interiéru, přestavby, nástavby a dostavby …

Pracujeme a pracovali jsme na projektech s investičními náklady v řádů stovek milionů (školy, školky, banky, obchodní centra, kanceláře, halové stavby…) až po rodinné domy, chaty a chalupy i drobné dostavby a vestavby. Rádi pracujeme i na projektech veřejných prostorů (venky) nebo interiérech (vnitřky).

Snažíme se nebýt architekti chrlící pouze obrázky krásna (ve fázi studie), ale na většině projektů pracujeme od konceptu přes fázi hezkých obrázků a vizualizací, přes všechny fáze projektování až po samotné realizace, součinnost na stavbě a ve finále až po hotový dům. Snažíme se být součástí celého procesu od skicy, přes projekty, až po fyzickou stavbu.

SMASH architekti – kdo za tím stojí

Jádro ateliéru jsou 2 architekti:

Ing. arch. Marek Smolka a Ing. arch. Kamil Mašek

Potkali jsme se v ateliéru In. point architekti, kde jsme několik let sbírali zkušenosti a učili se od starších a zkušenějších. Postupem času jsme zjistili, že se nám dobře spolupracuje a že vydat se vlastní cestou je to, co nás láká.

Spojením SMolka a MASH(š)ek vznikla přesmyčka a náš název SMASH architekti.

Na jednotlivých zakázkách a projektech pracujeme společně, ale vždy pro Vás jeden z nás bude vedoucím projektu a přes něj poběží veškerá komunikace a organizace.

Spolupracujeme s odborníky ze všech profesí (statika, požární bezpečnost, TZB…) a celý projekt zaštítíme jako generální dodavatel projektové dokumentace. Spolupracujeme i s energetickými specialisty a dotačními specialisty. Dokážeme pokrýt celou škálu druhů projektů a zakázek napříč stavebnictvím.

SMASH architekti – filosofie

Chceme být Vaším partnerem od zrodu prvních myšlenek po hotovu věc. Pomůžeme Vám formulovat zadání, přesně definovat Vaše představy, potřeby a sny. Snažíme se, aby každý projekt, každá stavba nebo prostor měl svůj osobitý příběh, silný koncept a funkční řešení spolu s oku lahodícím designem. Celý proces návrhu pojímáme komplexně s důrazem na funkčnost, efektivitu, ekonomiku stavby a provozu, udržitelnost a jednoduchou údržbu a fungování.

Projít celým procesem od koupě pozemku nebo nemovistosti, přes návrh stavby nebo rekonstrukce, vyřízení všech povolení až po samotnou stavbu, je dlouhý a náročný běh. Proto Vám nabízíme naše zkušenosti a schopnosti, kterými Vás dokážeme tímto procesem provést co nejhladší cestou.